На прохання одного з перших читачів нашого блогу сьогодні розкажу все, що знаю про ремонт велосипедів.
Для початку давайте розберемося які поломки бувають і які з них піддаються власноручному ремонту. Ну справді — не будете ж Ви ремонтувати велосипед, по якому проїхався поїзд :-)
1. Прокол шини. Одна з найпростіших поломок. Якщо йдете в похід, то для перестраховки від такого випадку варто мати запасну камеру, викрутку(краще дві) і насос. Знімаєте колесо, з допомогою викруток розбортовуєте його, виймаєте стару камеру, на шині знаходите причину проколу (цвях, скло, тощо), прибираєте її, вставляєте нову камеру, бортуєте колесо, накачуєте, прикручуєте і їдете далі. Зняти/встановити колесо в нових велосипедах можна без сторонніх інструментів, в старих велосипедах для цього ще потрібно два гаєчні ключі.
По приїзду додому пробиту камеру в місці проколу знежирюєте за допомогою бензину або спирту і заклеюєте шматком ґуми, бажано з такої ж камери. Для просихання клею потрібен певний час, тому в умовах походу варіант з заклеюванням — погана ідея.
2. Обрив тросика перемикання швидкостей. Нехороша поломка, але не критична. Якщо тросик обірвався біля ручки перемикання або біля системи перекидки, то можна спробувати відкрутити його з протилежної сторони і перетягнути в сторону обриву. Якщо ж обрив десь посередині, то Вам потрібно замінити тросик на новий.
В поході можете продовжувати їхати, просто Вам буде незручно через обмежену кількість швидкостей — механізм перекидки «впаде» в котресь крайнє положення і тим самим обмежить набір положень в які Ви пожете переключити іншу зірочку.
3. Обрив гальмівного тросика. Якщо обірвався тросик переднього гальма — нічого страшного — можна їхати далі, а от якщо заднього — краще так не їздити, а то розженетеся, схочете загальмувати і зробите сальто через руль писком до асфальту :-).
В залежності від місця обриву можна пробувати такі ж маніпуляції, як і з тросиками переключення швидкостей, але якщо збираєтеся в екстремальний похід, то краще мати запасний тросик.
4. Забруднення гальмівної системи. Паскудна штука. Найпростіший вихід — промити гальма водою і витерти насухо. Якщо у Васдискові гальма в жодному разі не можна їх змащувати маслом — перестануть працювати надовго або взагалі назавжди. Краще промивати бензином або спиртом.
5. Обрив ланцюга. Найдешевший варіант — замінити на запасний. Також можна придбати пристрій, якій розклепує та заклепує з’єднання ланок і викинути пошкоджену ланку. Зміна довжини ланцюга компенсується системою переключення швидкостей, а якщо у Вас її нема — натягом при пересуванні позиції заднього колеса.
Якщо у Вас є система переключення швидкостей, то викидання ланки найшвидший варіант, бо вставити новий ланцюг в систему перекидки — то трохи треба помучитися.
Інші поломки самостійно виправити дуже важко і для якісного ремонту потрібне спеціальне обладнання.
Чи то я читати не вмію, чи то справді на безкрайніх просторах Інтернету все так запущено, але сьогодні, здавалось би, тривіальна задача рівномірної нарізки каналу на невідому кількість користувачів змусила мене досить серйозно поритися в документації.
Під час підготовки до створення цього блогу в моє поле зору потрапили декілька Internet-публікацій про Google, рекламу і інші цікаві речі, але зараз мова не про це.
В одній з таких статей я натрапив на дуже кумедний термін.
Вітаю!
Це перша стаття, яка розпочинає наше з Вами спілкування. Відсьогодні я буду розповідати на сторінках цього блогу щось цікавеньке, а Ви, сподіваюся, будете висловлювати свої думки щодо моїх статей і подавати ідеї для них.
Працює на AutoGenCMS 0.2.6