Made in... а от і не China... Latvia!

Перший з пристроїв, про які я недавно обіцяв розповісти — маршрутизатор Mikrotik RB750.

Подивимося що влазиться в цю невеличку (113x89x28 мм) коробочку.

  1. 400 мегагерцовий процесор архітектури MIPS-BE
  2. 32 мегабайти оперативної пам’яті
  3. 32 мегабайти флеш-пам’яті
  4. 5 портів 100 Мб/с (у версії RB750GL порти гігабітні)
  5. фірмова операційна система RouterOS

Що з цим всім можна зробити?

  • підключитися до провайдера по цілій купі протоколів (PPPoE, PPTP, L2TP, OpenVPN, мовчу вже про звичайний ethernet зі статичною чи динамічною адресою)
  • створити (не обов’язково одне) VPN-з’єднання по тій же купі протоколів
  • роздавати інтернет сусідам по одному (або й не одному) з цієї купи протоколів
  • причому не роздавати як попало, а з контролем швидкості і іншими «кораблями і пристанями»
  • налаштувати DHCP, кешуючий DNS, фаєрвол — все, що треба для локальної мережі
  • теоретично можна налаштувати і проксі сервер та якесь файлозвалище, але для цього краще взяти модель з USB-портом
  • та біс його знає що там ще можна наворотити — я і половини меню ще не дослідив

Ще мене в цьому агрегаті потішив напис на роз’ємі живлення: 8-28V

Маю, правда, один «негативний» відгук: майже вся документація написана під використання консольних команд і практично всі рекомендації в інтернеті через це рясніють фразами «для налаштування потрібен фахівець». Не вірте їм! Ризькі хлопці і дівчата не даремно отримують свої гроші — вони розробити прекрасний інтуїтивний, зрозумілий веб-інтерфейс конфігурування. В консолі свої принади (віддалений автоматичний запуск команд, наприклад), але у 90% користувачів навряд чи колись до такої специфіки дойдуть потреби. Для всіх решта — мишка, віконечка, підсвітка червоним кольором, якщо щось не те. Як казала Марія-Стефанія «та тут так розписано — обейзяна розбере!»

Якщо переживаєте чи вистачить в цієї крихітки потужності і пропускної здатності — не переживайте: вся львівська міскрада ходить в Internet через 600-мегагерцового «старшого брата» — RB2011. А це понад тисячу активних користувачів соцмереж, слухачів online-радіо, глядачів youtube i «Громадського» а також активних гравців в «Літаки», «Танки», «Варкрафти» і іншу похабень. І нічого — Mikrotik працює!

Єдине застереження з інтернету яким я відразу ж скористався: підключайте його через UPS, або дуже хороший фільтр, бо оригінальні блоки живлення дуже чутливі до скачків напруги і горять «на раз-два», хоча при такому діапазоні допустимих значень вхідної напруги знайти інший блок живлення не проблема — краще неприємностям запобігти, ніж їх розгрібати.

Ціна в $50 трошки кусюча (та ще й за пристрій без Wi-Fi), але погодьтеся — нерви дорожчі. А за той тиждень, що я пересів на Mikrotik інтернет ніби з ручніка знявся — все реагує помітно швидше. Загальна швидкість завантаження, звичайно нікуди не ділася — як було «до 5 Mbps» так і залишилося, але всі проміжні процеси під’єднання-від’єднання виявляється НАСТІЛЬКИ помітні, що коли з ними настає фен-шуй — це відчувається.

Така-от казочка, малята... То бе континед ;-)

Zotac ZBox ID42

Принесли мені на вихідних налаштувати Zotac ZBox ID42 Plus (Plus в маркуванні означає, що в ньому вже є пам’ять і жорсткий диск, а є просто Zotac ZBox ID42 — там ці комплектуючі можете доставити самостійно). Я люблю гарно зроблені речі. Так от Zotac ZBox ID42 — гарно зроблена річ.

Корпус приблизно 20х20см.та висотою чуть більше сірникової коробки вміщає в себе:

Made in China — 1.5

По-перше: колись я обіцяв розповісти чим закінчиться випробовування китайського кард-рідерав комп’ютері, який до цього два інших кард-рідера успішно спалив. Пройшло майже пів року — девайс працює і не пчихає! І це є гуд!

По-друге: мене тут народ питає чого це я раптом собі такі подарунки роблю.

Причин декілька:

SSD

Давно я хотів завести собі цю забавку, але все ніяк не відважувався — грошей воно коштує раз в п’ять більше ніж аналогічний «класичний» жорсткий диск. Спочатку думав, що зроблю собі подарунок на день народження, але подивився на характеристики SSD-дисків і зрозумів, що подарунком собі на день народження буде SATA-3 контролер, без якого вся ця затія практично не має змісту: майже всюди SSD-шки мають саме інтерфейс SATA-3 і якщо вже «витискати» з нього всю швидкість (а для чого він мені ще потрібний?), то треба трохи оновити і комп’ютер.

Потім був Крим — на нього треба було трохи грошенят зекономити, а от днями якраз довелося купляти звичайний ноутбучний хард і я вирішив — гори воно все синім полум’ям — візьму ще й SSD-шку!

Отже що таке SSD-диск і для чого його використовують.

А ларчик просто окрывался...

Нарешті експеримент закінчився. Результати такі:

  • 40Гб по одному байту читаються 39 годин з хвостиком, тобто приблизно 1Гб за годину
  • Всі дані на місці!!!
  • Якщо не обмежувати швидкість, то все можна було прочитати за 30 хвилин. Виявляється в даному випадку обмежувати швидкість було зовсім не обов’язково — достатньо, що голова не літала туди-сюди, а читала дані лінійно (і переміщалася, відповідно, поступово)

Відновлення інформації з жорстких дисків — 2

Зла доля :-( вирішила нагадати мені, що і такий shit час від часу happens. Не так мені, як Миколі(хард все-таки з його ноутбука), але відеозапис з його малюками витягнути з того харда захотілося саме мені.

Довелося пригадати що я на цю тему знаю і братися до справи.

Made in China

Даним-давно, ще в січні місяці, коли снігу було значно менше ніж зараз, а гарного настрою значно більше, натрапив я на китайський internet-магазин DealExteme, в якому знайшов цілу купу цікавинок і дещо навіть замовив. Спочатку я пробував оплатити замовлення через картку одного відомого банку, але його не менш відома система internet-банкінгу вперто відмовлялася дозволити моїй кредитці on-line розрахунки (десь 5 днів я перевіряв, але здається вони не дозволені і донині). Довелося спробувати чи годиться моя зарплатна картка для такого діла. Годиться. До кінця дня я вже бачив в системі замовлень DealExteme статус «Payment Confirmed».

Але на цьому пригоди не закінчилися.

HP Pavilion dv6000

Кумедно :-) Тиждень, як в мене був DELL'івський ноут, а зараз — Hewlet-Packard'івський Pavilion dv6000.

Машинка десь на рік-два новіша від попередньої і, відповідно, параметри трохи кращі:

DELL Latitude D630

Знову в мене в руках цікава штуковина і знову ділюся враженнями з Вами. На цей раз мені «на растєрзаніє» трапився ноутбук DELL Latitude D630, якщо вірити наклейці на батареї — 2007 року випуску. Незважаючи на поважний вік модель має досить непогані характеристики:

Працює на AutoGenCMS 0.2.6

А чому це всі вирішили, що в сайта має бути шапка?