Люди! Вас дурять!

З недавнього часу в мого колеги, який живе на Левандівці, є хобі: він збирає підроблені тролейбусні квитки. Причому не просто збирає, а ще й ретельно записує де і коли придбав їх. Ну і, заодно, кожен раз повідомляє про це на «Гарячу лінію» міськради (хто не в курсі: поскаржитися на будь-яку проблему можна за тел.1580 або 29-75-911).

Сьогодні він люб’язно надав свою колекцію «серпень-вересень 2012», щоб ми навчилися розрізняти фальшивка у нас в руках чи справжній квиток і трішки задумалися «а нащо воно нам треба?»

Як відрізнити. На фото нижче Вашій увазі представлено підбірку виключно з підробок. При детальному розгляді (по знимці можна клацнути, щоб збільшити) можете побачити, що зловмисники не дуже-то й старалися:


  • Так звана «голограма» в їхньому виконанні — це просто блискуча стрічка. На справжній повинна бути стрічка зі слів «Україна», або «контроль», або і та і інша (як в типографії наклейка вріжеться).
  • Там, де шахраї спробували зробити схожий напис, він зроблений не на голограмі, а просто надрукований сірим кольором на квитку.
  • Фарба з фальшивого квитка без проблем відтирається, а на більшості з них явно вмикали режим економії тонера (не економили лише там, де зекономили на блискучій стрічці).
  • В самому низу квитка є серія: серії справжніх квитків вже «перевалили» за 50, а на «лівих» все ще 01 та 17

Побачити це все не складно, просто треба бути уважним до дрібниць.

Для чого воно нам здалося? По-ідеї можна і надалі не звертати уваги на цю художню самодіяльність, але насправді з часом це все виливається у досить серйозні проблеми. По-перше — получається, що свої прибутки підприємство «Львівелектротранс» ділить з певною групою приватних осіб (здебільшого зі своїх же працівників), а отже у всіх фінансових звітах рентабельність його занижена і нам будуть піднімати вартість проїзду, хоча насправді в цьому ніякої потреби немає. Масштаби проблеми порахувати неважко: якщо лише одну людину за неповних півтора місяці намагалися надурити п’ятнадцять разів, а регулярно користується електротранспортом декілька сотень, а може і тисяч мешканців району, то заробіток шахраїв складає тисячі або й десятки тисяч гривень, а витрати — максимум декілька сотень гривень (на синє та оранжеве чорнило до принтера). В те, що «промишляє» лише один маршрут віриться тяжко, тому, помноживши на все місто, дістаємо майже мільйон (а може й більше...). Мільйон, який мав би витрачатися на ремонти трамваїв і тролейбусів, на електроенергію (зарплату й я не згадую — при таких розкладах вони її в бухгалтерії отримують тільки «для приколу»).

По-друге — безнаказаність приводить до повного обнагління, а існуючий на даний час масштаб проблеми вже дозволяє депутатам міськради робити заяви про централізоване виготовлення підробок і участь в цьому певних посадовців. Якщо участь когось певного наразі неочевидна, то гіпотеза про централізоване виготовлення цілком відповідає тому, що ми можемо бачити на зібраній колекції: квитки з послідовними, ба навіть з одинаковими номерами були придбані в різних місцях з інтервалом майже в місяць (тобто ці нахаби ще й ліниві і постійно роздруковують одну і ту ж заготовку!).

Ну і по-третє — нас мають за лохів. Або ми з цим змиримося, будемо жити від зарплати до зарплати і нами будуть попихати всі — від сраного водія тролейбуса до депутата і президента, або ми будемо ставити на місце всіх — від сраного водія тролейбуса до депутата і президента, і тим самим забезпечимо собі відповідні зарплати, достойну владу і, в першу чергу — почуття власної гідності.

P.S. З серпня «працює» комісія, яка має виявити звідки взялися фальшивки. Наразі вона виявила аж одного контролера, що не дав квитанції і одного водія, що продавав підроблені квитки, тоді як ми з Вами достеменно знаємо, що ТОЧНО «согрішили» водії:

  • 12 тролейбуса №524
  • 12 тролейбуса №569
  • 12 тролейбуса №516
  • 12 тролейбуса №570
та
  • продавець в газетному кіоску біля церкви на вулиці Широкій

Звісно про це все є відповідні звернення на «гарячу лінію». Наразі безрезультатні — останній квиток з «колекції» придбаний вчора — 12 вересня. Так і проситься на язик девіз «Вони працюють»... Вважайте, панове, а то тут вже одна працювала — самі знаєте що далі було ;-)
Boykot!
 

Працює на AutoGenCMS 0.2.6

А чому це всі вирішили, що в сайта має бути шапка?