Вкотре прочитав новину про те, що тепер Google буде віддавати перевагу новим статтям, пропонуючи таким чином найактуальнішу інформацію. Воно на перший погляд ніби-то й логічно, бо, наприклад, в результатах пошуку про ліки від головного болю нікому не цікаво читати статті про середньовічні методи трепанації черепа, котрі якийсь інквізитор написав в своєму блозі :-D
Жарти-жартами, але може так статися, що саме такого роду курйози і почнуть відбуватися.
А статися це може через те, що різні недобросовісні SEO-оптимізатори почнуть вишукувати матеріали на популярні теми в давніших публікація, трішки(або й не трішки) міняти їх і публікувати по другому кругу. А потім по третьому і т.д. І вийде так, що хто останній написав — того Google і «підніме» вгору в результатах пошуку.
Сайти, котрі спеціалізуються на новинах, від такої зміни тільки виграють (малоімовірно знайти новину, що більш-менш схожа на теперішню), а от всі решта тематики ризикують серйозно постраждати.
От, скажімо, вирішу я написати мемуари про свій перший цифровий фотоапарат, порівняю його з іншими моделями, назву кращим по співвідношенню ціна/якість, ще якусь лабуду придумаю, Google то все проіндексує і на запит «фотоапарат ціна/якість» видасть мою сторінку як найновішу. Людина прочитає за який рік описані події і почне страшно плюватися.
І таких «ностальгічних» прикладів можна придумати скільки завгодно, і всі вони будуть тільки збивати з пантелику користувачів і викликати в них негативні емоції, а негативні емоції — то є зле.
Будемо сподіватися на добросовісність СЕО-шників, але про всяк випадок пропоную набратися позитивних емоцій про запас:
Що таке IP-телефонія я колись пробував розповісти тут. Нещодавно мені довелося знову згадати цю тему, та ще й не просто згадати, а розібратися з побудовою голосового меню.
Прикладів голосового меню в Internet'i є чимало, але як завжди там описаний найпростіший варіант, який придатний лише для того, щоб зрозуміти основні принципи і підглянути якісь параметри. Якщо ж є реальна задача, то більшість речей Вам доведеться писати самостійно (мені довелося).
Комп’ютерна мережа — річ загадкова ;-) і часто живе своїм життям, але якщо трошки постаратися, то можна добитися нормальної стабільної роботи. Початково ця інструкція була написана для Львівської міськради, але думаю, що вона може бути непоганою шпаргалкою для налаштування будь-якої мережі. Отже якщо у Вас є декілька комп’ютерів з’єднаних між собою, але доступ одних до інших то з’являється то зникає, то наступні прості кроки дозволять вирішити проблему.
Прочитав статтю Юри про AlexaRank і вирішив перевірити що той Альоша знає про цей блог. Виявляється звідкись знає, бо серед сайтів з якими я порівнював траплялися такі, на яких писало «No data».
Від тулбара пропонованого на сайті теж виявилася певна користь — там є фіча «Sites linking in», де можна дізнатися хто на поточний сайт посилається. Так от виявилося, що «про все і ні про що» є в каталозі DMOZ, правда не сам блог, а сателіт http://it.ban.lviv.ua/на IT-тематику, але це вже дрібниці — всі хто потраплять туди, якщо зацікавляться, то в результаті опиняться тут.
Ну і на останок я добрався до аналізатора http://cy-pr.com/, щоб перевірити чи показує він ті ж результати.it.ban.lviv.uaвін аналізувати відмовився, тому про DMOZ Сказав «Ні», з AlexaRank’ом теж не вгадав, зате показав ще одну позитивну зміну: Яндекс нарешті дав ТИЦ-10. Тепер залишилося вгадати які «позитивні» зміни вплинули на падіння PR з 2 до 1 і усунути їх.
Загалом картина мені подобається, але ще є над чим працювати.
UPD:А от і Google PR віддали! «Жись налаживаєтся"!
Хто час від часу сюди заглядає і читав як я проводжу відпустку, той знає, що останнім часом в мене з’явилося свіже заняття: оцифровування старих аудіокасет.
Чому я цим займаюся? Та тому що на безкрайніх просторах Internet'у знайти можна майже все, але не зовсім все. Другий момент: є записи, які взагалі неможливо нормально ідентифікувати, наприклад одну і ту ж весільну пісню можуть переспівати десятки гуртів і лабухів, але в кожного з них своя манера виконання, своє аранжування, своє неповторне звучання. Якщо задатися ціллю шукати саме те виконання пісні, яке Вам до вподоби, то можна вбити на це місяці і так і не натрапити на нього.
Ось тому я і взявся за цю справу. Першим ділом мені потрібен був інструментарій. Для експериментів згодився китайський плеєр, а за програму я обрав Audacity, про яку і вирішив Вам розказати кілька слів.
Другий тиждень відпустки виявився набагато дурнуватішим ніж перший і нормальним відпочинком не пахнув і близько.
Почався він з того, для чого я повернувся з села — з пробіжки по Львову і збору довідок для Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, в якому мені пообіцяли знизити відсотки по кредиту. Збір паперів і виконання всіх формальностей зайняли два дні. Знав би — сидів би ще тиждень на селі, приїхав сьогодні і з понеділка нормально все зібрав, заніс, написав, підписав...
Крім бюрократії мене чекало ще багато «радості»
Що таке «листи щастя» знає мабуть кожен з Вас. Ще на початку 90-х років в поштовій скринці або просто в під’їзді можна було знайти лист приблизно наступного змісту:
«Розішли це N+1 людині і тобі буде щастя. От Вас Пупкін відправив і йому було щася, а його сусід Пєтя не відправив і простудився.» І більше нічого, тобто ніякого смислового навантаження такий лист не ніс.
А люди в той час були помішані на НЛО, Вангах, Джунах, Кашпіровських, Глобах, уринотерапії, МММ-ах, гербалайфах і мало хто розбирав що з того справжнє, а де просто наколка. І получався парадокс: серйозні люди, в серйозних установах на друкарських машинках, або перших принтерах-ксероксах передруковували і розсилали отаку ахінєю...
З популяризацією Internet'у листи щастя перекочували в електронну форму — так дешевше і швидше.
Я вже згадував, що придбав собі для поїздок куди подалі Укртелекомівський «ОГО!Мобільний», але підключитися так і не зміг, бо постійно діставав одну і ту ж помилку.
Спочатку я збирався пробігтися в те ж відділення Укртелекому, де купляв модем, але потім лінощі взяли своє і я трошки пошукав рішення в Internet'i, нічого не знайшов, але на паперах вичитав телефон контакт-центру і зателефонував їм.
Працює на AutoGenCMS 0.2.6