В продовження міні-зомбі-циклу сьогодні розповім про незаслужено «мертві» та «помираючі» продукти кіноіндустрії.
Взагалі-то ця стаття мала вийти швидше за «софтову», бо саме її ідею мені подав допис Владислава, де він згадав про незакінчені озвучки, але спочатку я вирішив написати про те, що більш знайоме.
Отже тепер про кіно:
«Світлячок» («Firefly») — американський фантастичний серіал, що часами більше схожий на вестерн. Взагалі кажучи термін «фантастичний» далеко не повністю характеризує сюжет «Світлячка». В ньому дуже вдало переплетено досить багато жанрів: і згаданий вже вестерн, і детектив, драматичні сюжетні лінії з особистої історії головних героїв, трохи жахів, трохи комедії — словом коктейль получився хороший. Але недарма кажуть, що фільм не може бути одночасно хорошим, касовим і американським. «Світлячок» теж спочатку не став вийнятком — цікавість аудиторії до нього не виправдала сподівань телевізійників і проект закрили після першого ж сезону. А потім билися головою об стінку, бо продажі на DVD були просто рекордними. Щоб поставити сяку-таку логічну крапку в сюжеті зняли фільм «Serenity» (українською назву чомусь переклали «Місія Сереніті»), але порівняно з серіалом там все дуже «галопом по європам» і далеко не на всі запитання дали відповіді.
Серіал чомусь згадався тільки один. Далі — українські озвучки.
«Вавилон-5» в перекладі ICTV. Коли скачав перші кілька сезонів, то зрозумів, що свого часу по телевізору не пропустив жодної серії. Зараз з задоволенням передивився все, що знайшов. На жаль знайшов далеко не все, бо чудово пам’ятаю продовження історії, а його ніде немає. Люди які теж шукали пишуть, що навіть зверталися на ICTV, але там відповіли, що права в них були лише на разовий показ і повтору не буде. Українську звукову доріжку тупо зажали. «І сам не гам, і другому не дам...» Російський переклад дивитися після нашого зовсім неможливо — він просто «кончєний», іншого слова не підбереш.
«Надприродне». Зараз повторно транслюється на K1, але переклад українською є лише перших двох сезонів. Виникає парадоксальна ситуація: те, що транслюється зараз майже нікому не цікаве, бо вже бачили і по телевізору і в інтернеті і, відповідно, його телевізійні рейтинги можуть виявитися дуже низькими, а через це продовження (яке, власне, всіх цікавить) не покажуть, бо вважатимуть за недоцільне робити переклад.
Та й з вже існуючими перекладами не все гладко.
Приклад — серіал «Зоряна брама», який показував той-же таки К1. Тут якраз та картинка, про яку писав Владислав — є люди, які мають записи і займаються зведенням аудіодоріжки з якісним відео, але вони щось зробили (за що їм велика дяка), а щось не зробили (за що їм велике «КОЛИ НАРЕШТІ БУДЕ?!!!», на яке вони сильно ображаються). Коли щось дають «на халяву», то вимагати і справді не випадає, але за ту ж халяву можна попросити якісь доброчинні пожертви, а не просто кинути роботу на півдорозі.
Загалом з озвучками ситуація дуже типова і список «підвішаних» проектів можна продовжити (треба буде глянути як поживає «Декстер». Може хоч його переклали).
Наостанок варто згадати не зовсім кіно, а цикл передач «Імперія кіно» на 1+1, в рамках яких показували кіно-хіти різних часів з дуже хорошим українським перекладом. Зараз подібного майже не роблять, а якщо і роблять, то значно рідше. А шкода... Фільми там добирали хороші. Та ж «Афера Томаса Кроуна» 1968 року була для мене просто відкриттям — вона значно сильніша за сучасну переробку.
Ну от згадав, що згадалося, а тепер, вибачайте — іду дивитися чергові серії «Хауса» i «Межі» — якраз сьогодні вийшли.
Під таким моторошно-загадковим заголовком пропоную вашій увазі кілька проектів, які, на мою думку, зовсім незаслужено «померли», або перебувають в «підвішаному» стані.
Limbo — CMS (система керування контентом), клон Mambo. Назва розшифровується як LIte maMBO. На одинакових налаштуваннях «взувала» Mambo по швидкості, але це не основна її перевага — швидких CMS існує чимало. Основна її перевага полягала в тому, що вона містила драйвер бази даних на текстових файлах, тобто не вимагала для роботи традиційного MySQL'я. В мого провайдера пакет без MySQL'я коштує відчутно дешевше. Також дуже багато безкоштовних хостингів не надають підтримку баз даних, а тут — все працює, та ще й модулі від Mambo підходять.
В продовження теми про продукти життєдіяльності Біллі Ґейтса сьогодні пропоную вашій увазі ще один вдалий приклад того, що маючи прямі руки, можна творити дива.
Назва 75Mb edition говорить сама за себе — інсталяція цього екземпляра займає всього 75 мегабайт і поміститься навіть на CD в форматі візитки (хто ніколи не бачив або не пам’ятає — такі теж були. Використовувалися здебільшого для роздачі презентаційних матеріалів). Хоча в статті про інсталяцію та настройку XPюшки я застерігав проти використання збірок, бо в них може бути напхано казна-чого, тут явно не той випадок — творці Windows XP 75Mb edition явно туди нічого зайвого впхати не могли.
Десять років назад того, хто писав пошуковий запит в адресну стрічку бровзера вважали ідіотом.
Зараз таку «фічу» підтримують майже всі бровзери...
Все-таки прогрес рухається в сторону ідіотів :-(
Спілкуватися online всі вже звикли і це стало буденним. Потихеньку звикаємо до інтернет-магазинів і покупок в них. Нещодавно до них долучився ще один цікавий сервіс: vip.shuvar.com — онлайн-версія ринку «Шувар». Не зважаючи на префікс vip — товари і ціни там зовсім не супер-пупер, а звичані, базарні.
Цими вихідними наша сім’я скористалася послугами цього сайту і, мушу зазначити, залишилися задоволені.
За рік «блогствування» я не лише щось програмував і дизайнив, а й спілкувався, знайомився з новими людьми і, вважаю, настав час про них розповісти.
Першим в гостях у «блогу про все і ні про що» Сергій Терепищий — голова Союзу обдарованої молоді, колега-блогер і просто цікавий співрозмовник...
Доброго дня, Сергію. Які ще Ваші регалії я пропустив?
Доброго дня. Я досить скептично оцінюю свої здобутки. Передусім, я — звичайна людина, а вже потім викладач, вчений, голова громадської організації, кандидат філософських наук, автор книг і статей etc.
От так непомітно і минув рік відколи з’явився домен ban.lviv.ua і розпочалися мої експерименти зі створення власного блогу. За три дні це все набуло вигляду, який можна було показати людям (перша стаття з’явилася 22 лютого).
Потім було ще багато експериментів, вдалих і не дуже, які врешті-решт привели до того вигляду і структури, які є зараз. Не впевнений, що на цьому вони і закінчаться, але наразі мені все більш-менш подобається.
В такі дні прийнято підводити якісь підсумки... Не впевнений, що є чим хвалитися, але наш підсумок такий:
Загалом можна ще щось придумати, але чи варто???
Хотів наостанок пообіцяти, що буду писати статті регулярніше, але кого ми дуримо — я і сила волі — два об’єкти, що рідко зустрічаються разом :-)
ти вже замахав з тими віндовсами, напиши шось нормальне (
Воробус.)
З наближенням згаданого футбольного чемпіонату кількість інформації про нього зростає, наче лавина і, при її уважному вивченні, мимоволі задаєшся питанням: «Куди ми вляпалися?!!»
Давайте поглянемо що нам трублять на кожному кроці, а про що зрідка тихенько згадують.
Що і як робити при інсталяції XPюшки я вже колись писав. Тепер пропоную Вашій увазі огляд нестандартних дистрибутивів Windows'a i на першому місці йде Microsoft’івське «рідне» творіння — Windows Fundamentals for Legacy PCs, або скорочено WinFLP.
Це спеціальна редакція Windows XP оптимізована для роботи на малопотужних комп’ютерах. Доступна для клієнтів, які мають так звану корпоративну ліцензію — один ключ на необмежену кількість комп’ютерів без потреби активації. Відповідно до WinFLP підходять всі ключі від таких Windows'ів.
Кумедно :-) Тиждень, як в мене був DELL'івський ноут, а зараз — Hewlet-Packard'івський Pavilion dv6000.
Машинка десь на рік-два новіша від попередньої і, відповідно, параметри трохи кращі:
Працює на AutoGenCMS 0.2.6